close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • UMÓWIENIE SPOTKANIA WIZOWEGO

 • UMÓWIENIE SPOTKANIA WIZOWEGO W CELU ZŁOŻENIA WNIOSKU WIZOWEGO (wiza Schengen, wiza krajowa)

   

  Od 15 września 2011 r. złożenie wniosku wizowego w każdym polskim urzędzie konsularnym musi być poprzedzone elektroniczną rejestracją wniosku wizowego, zarówno o wizę Schengen, jak i krajową. Dostęp do rejestracji internetowej znajduje się pod adresem wskazanym poniżej. Znajdą tam Państwo również szczegółowe informacje dotyczące procedury wizowej i sposobu wypełniania wniosków w formie elektronicznej.

  Zapisy w celu otrzymania daty spotkania wizowego (dzień i godzina) odbywają się wyłącznie poprzez stronę internetową:

   

  https://secure.e-konsulat.gov.pl/

   

  Konsulat przyjmuje tylko wnioski kompletne, bez ręcznych poprawek. Po złożeniu wniosku wizowego, w przypadku, gdy okazuje się, że dossier jest niekompletne i jest ono odrzucone, należy od ponownie rozpocząć procedurę wizową od zarezerwowania spotkania wizowego.

  Przy wypełnianiu wniosku, rezerwacji hotelu, biletów lotniczych czy zakupu ubezpieczenia medycznego, należy pamiętać o dodaniu 15 dni (30 lub 60) przeznaczonych na procedurą wizową.

   

  Aby otrzymać datę spotkania wizowego należy:

  1. https://secure.e-konsulat.gov.pl/

  2. Wybrać właściwy język (formularze dostępne w języku polskim, angielskim i francuskim)

  3. W kolumnie po lewej stronie wybrać rodzaj wizy – wiza Schengen C (pobyt na terenie Schengen poniżej 90 dni) lub wiza krajowa D (pobyt na terenie Schengen powyżej 90 dni).

  4. Wypełnić formularz, kierując się wskazówkami pojawiającymi się w systemie.

  5. Po wypełnieniu formularza – nacisnąć przycisk DRUKUJ.

  6. Wydrukowany formularz podpisać w 2 miejscach i przyjść z formularzem oraz wszystkimi dokumentami wskazanymi na stronie www.tunis.msz.gov.pl w sekcji konsularnej. Data i godzina wskazana jest na 4 stronie wydrukowanego formularza.

  7. Po złożeniu dokumentów – w przypadku braku niektórych dokumentów lub niewłaściwego wypełnienie formularza, w przypadku otrzymania odmowy wizowej – procedurą należy zacząć ponownie, od rejestracji w systemie e-konsulat.

   

  Wypełnienie wniosku na stronie internetowej NIE ZWALNIA z przedstawienia kompletnego wniosku podczas wizyty w urzędzie konsularnym.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: