close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 5 października 2017

  Gra Codebreakers została przygotowana przez Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne VIATOR. Jest poświęcona polskim matematykom, którzy złamali szyfr niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.

  Gra łączy w sobie, w przystępny sposób, elementy historii, matematyki i logiki. Uczy pracy zespołowej, gdyż w zmaganiach biorą udział drużyny trzyosobowe, które poznając metody szyfrowania i deszyfrażu rozwiązują wirtualne zagadki i łamią coraz trudniejsze tajne depesze.

  Ważne jest to, że adeptem kryptologii może stać się każdy, bowiem zabawa toczy się na trzech poziomach trudności - podstawowym (w którym nie trzeba mieć żadnej wiedzy o łamaniu szyfrów), zaawansowanym oraz na poziomie Enigma, w którym uczestnicy zmierzą się ze słynną maszyną szyfrującą.

   

  O atrakcyjności zabawy świadczy fakt, że w dotychczasowych edycjach gry wzięło udział już ponad 6000 uczestników z całego świata.

   

  Szczegóły na www.lamaczeszyfrow.pl i www.codebreakers.eu .

   

  Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017”.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: